Стан та перспективи кадрового забезпечення публічної адміністрації в Донецькій і Луганській областях

Як залучити кваліфікованих фахівців для відновлення управлінських структур та надання послуг населенню

Чому це важливо?

Зміни втілюють люди. Ми переконані, що без якісних та вмотивованих кадрів повноцінне відновлення Донеччини та Луганщини є неможливим. Враховуючи масштаб проблем регіону, залучення професійних та вмотивованих кадрів є критично-важливим для створення ефективної системи влади.

Мета дослідження

Одним із ключових завдань в ідновлення публічної адміністрації в Донецькій і Луганській областях є забезпечення органів влади професійними та вмотивованими кадрами . Починаючи з 2014 року, регіон зазнав масштабної депопуляції , внаслідок чого його людській , зокрема, кадрові ресурси в рази зменшилися.

Вже сьогодні потрібні відповіді на питання щодо того , якою має бути кадрова політика держави на цих територіях, які регіональні особливості важливо врахувати при її здійсненні, якою наразі є кадрова спроможність діючих інститутів публічної влади українського Донбасу, які виклики і загрози для кадрового забезпечення влади в регіоні можуть постати, які підходи має реалізувати центральна влада щодо кадрових реформ та оновлення органів публічного управління.

Пропоноване дослідження покликане сприяти пошуку відповідей на означені питання. Воно спрямоване на виявлення проблем у кадровому забезпеченні публічної адміністрації в Донецькій і Луганській областях, визначення шляхів вирішення цих проблем та джерел і чинників посилення кадрового потенціалу органів публічної влади в регіоні.

Ключові висновки

Перехідне правосуддя

Забезпечення перехідного правосуддя та очищення владних структур від колаборантів є фундаментальною умовою для успішної реінтеграції та кадрового забезпечення публічної адміністрації у Донецькій та Луганській областях. Без цього ефективне управління та повернення переселенців залишатиметься під сумнівом.

Мотиваційна система

Розробка спеціальної системи мотивацій і стимулів для роботи на звільнених територіях є критичною для залучення кваліфікованих кадрів, особливо в умовах ризику та нестабільності.

Вахтовий метод

Впровадження вахтового методу роботи для держслужбовців на деокупованих територіях може стати ефективним способом залучення більшої кількості фахівців в умовах зруйнованої інфраструктури.

Адаптація структур

Необхідність адаптації організаційних структур і штатних розписів до нових реалій воєнного та повоєнного стану, враховуючи демографічні зміни та нові завдання, які стоять перед органами влади.

Моделі управління

Розробка методичних рекомендацій для двох моделей управління - через військові чи цивільні адміністрації в залежності від сценаріїв деокупації, забезпечить гнучкість та ефективність в управлінні звільненими територіями.

Реформи держслужби

Продовження реформ державної служби та впровадження інноваційних підходів до управління людськими ресурсами є важливими для підвищення ефективності публічного управління та кадрового забезпечення на деокупованих територіях.

Над дослідженням працювали

  • Володимир Кіпень

  • Олексій Колесников

  • Вікторія Баласанян

  • Катерина Котеленець